Dożynki Powiatowe w Baranowie (29 sierpnia 2021)

Tegoroczne Dożynki Powiatu Puławskiego możemy uznać za bardzo udane. Przedstawiciele Gminy Żyrzyn otrzymali wiele nagród i wyróżnień.
Nagrodę Starosty Puławskiego za osiągnięcia w rolnictwie otrzymał Pan Sławomir Wrótny z Borysowa.
Wieniec dożynkowy tradycyjny wykonany przez Stowarzyszenie „Zagrody Razem” z Zagród zdobył pierwszą nagrodę, a wieniec współczesny przygotowany przez KGW „Strażacy Razem” z Borysowa także uzyskał najwyższą notę. Oba nagrodzone wieńce otrzymały nagrody w wysokości po 1500 zł. W kategorii wieńców współczesnych przyznane zostało także wyróżnienie dla KGW Zagrody.
W konkursie na najładniejsze stoisko Gminie Żyrzyn przyznano 3 nagrodę.
W konkursie twórczości ludowej kosz wykonany z rogoziny przez Panią Barbarę Rułka z Żyrzyna zdobył pierwsze miejsce w kategorii plecionkarstwo i wikliniarstwo, a w dziedzinie malarstwo druga nagroda powędrowała do Pani Elżbiety Kozak z Zagród.
Na scenie Gminę Żyrzyn pięknie reprezentował zespół śpiewaczy „Zagrodzka Nutka”, ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami.
Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych mieszkańców i wszystkim z serca gratulujemy. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia delegacjom wieńcowym na Dożynkach Wojewódzkich.

Back to top