Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
5.1.2018
Ogłoszenie o konkursie na wspieranie realizacji zadań publicznych w 2018 roku
3.1.2018
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu nieograniczonym na odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Żyrzyn
21.12.2017
Galeria fotografii: Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
19.12.2017
Historyczny rok - dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze w naszej Gminie
19.12.2017
Galeria fotografii: zakup samochodu ratowniczo-gaœniczego dla OSP w Żyrzynie
19.12.2017
Galeria fotografii: zakup samochodu ratowniczo-gaœniczego dla OSP w Bałtowie
18.12.2017
Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Żyrzyn
15.12.2017
Ostrzeżenie o oblodzeniach
15.12.2017
Kolejne nabory wniosków LGD "Zielony Pierścień"
15.12.2017
Bezpłatne warsztaty wykonywania rękodzieła ze słomy
14.12.2017
Infomacja o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej
12.12.2017
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Żyrzyn
11.12.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 4 grudnia 2017 r.
8.12.2017
Przetarg nieograniczony na odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Żyrzyn
8.12.2017
Dodatkowy nabór do udziału w projekcie "Zielona energia w Gminie Żyrzyn - montaż kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę"
7.12.2017
Informacja o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze w Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Żyrzynie
28.11.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Osinach
28.11.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
24.11.2017
Zaproszenie na warsztaty makramy
24.11.2017
Podopieczni świetlicy w Żyrzynie - laureatami ogólnopolskich konkursów plastycznych
24.11.2017
Informacja o książce kulinarnej Kuriera Lubelskiego
20.11.2017
Galeria fotografii: Obchody Święta Niepodległości w Parafiance
20.11.2017
Galeria fotografii: Dożynki Powiatowe w Gołębiu
16.11.2017
Przypomnienie o obowiązku dokonania spisu zwierząt
10.11.2017
Regulamin konkursu plasycznego "Anioły Bożego Narodzenia"
31.10.2017
Galeria fotografii: Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej poległym podczas II Wojny Światowej mieszkańcom Borysowa
27.10.2017
Galeria fotografii: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
27.10.2017
Informacja o żłobkach w Gminie Żyrzyn
27.10.2017
Wydarzenia: warsztaty florystyczne
27.10.2017
Informacja o projekcie: "Rozwój placówek wsparcia dziennego dzieci i młodzieży gmin wiejskich Powiatu Puławskiego"
3.10.2017
Uroczystość wręczenia nagród i wystawa prac laureatów konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam" w ramach projektu "Partycypacja w planowaniu przestrzennym"

Dożynki Powiatowe w Końskowoli

24 i 25 sierpnia 2013 r. przedstawiciele Gminy Żyrzyn uczestniczyli w dożynkach powiatowych, które w tym roku były organizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Puławach, Gminę Końskowola i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Pierwszego dnia - w sobotę odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. Brało w nich udział 11 drużyn. Naszą Gminę reprezentowała drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Żyrzyna, zwycięzca zawodów gminnych. Była to młoda drużyna, która dopiero zdobywa doświadczenie na tego typu zawodach, dlatego też cieszymy się bardzo ze zdobytego przez nich 8 miejsca.

Drugi dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył Proboszcz Parafii pw. Świętego Brata Alberta z Puław Ksiądz Kanonik Aleksander Zeń. Na mszy zostały poświęcone wieńce dożynkowe i ziarno z tegorocznych zbiorów, a także chleb, którym starostowie dożynek i przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin podzielili się z przybyłymi na uroczystości gośćmi i widzami.

W tym dniu rozstrzygnięto także kilka konkursów. Nasi reprezentanci otrzymali wiele wyróżnień i nagród. Jako jedni z najlepszych rolników, zostali wyróżnieni nagrodami Starosty Powiatu Puławskiego i Mleczarni Ryki Panowie: Andrzej Freliga i Adam Raczyński ze Skrudek, a także Andrzej Rułka z Bałtowa i Adam Sułek z Osin. Ponadto Pan Andrzej Freliga otrzymał przyznaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi honorową odznakę "Zasłużony dla Rolnictwa".

W konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym organizowanym przez Starostwo Powiatowe i puławską placówkę KRUS nasi rolnicy okazali się bezkonkurencyjni. W tym konkursie występowało wielu uczestników, ale wszystkie nagrody przypadły mieszkańcom Gminy Żyrzyn, a otrzymali je: Pan Andrzej Rułka i Pan Waldemar Gędek z Bałtowa oraz Pan Zenon Kwit z Borysowa.

W konkursie wieńców dożynkowych komisja oceniała 21 wieńców, w tym aż 8 z terenu gminy Żyrzyn. Nasze wieńce okazały się najpiękniejsze. W kategorii wieńców tradycyjnych zwyciężył wieniec wykonany przez Panie z Żyrzyna, a w kategorii wieńców nowoczesnych wieniec wykonany przez Panie z Osin. Cieszymy się, że organizatorzy docenili trud, jaki ponieśli wykonawcy wieńców i nagrodzili wyróżnieniami wszystkie zgłoszone do konkursu wieńce.

W konkursie potraw, także możemy mówić o sukcesie, ponieważ Pani Maria Rodak z Woli Osińskiej uzyskała trzecie miejsce w kategorii potraw jarskich i półmięsnych za smakowite racuchy warzywne, a Pani Halina Jankowska z Żyrzyna drugie miejsce w kategorii dań mięsnych za roladę wieprzową z żurawiną.

Najmłodsza nasza uczestniczka w konkursie rysunkowym - Emilka Borucka z Osin, w kategorii wiekowej 6-9 lat uplasowała się na trzecim miejscu za pięknie wykonany rysunek obrazujący pracę polskiego rolnika.

Wspaniale wypadli również nasi przedstawiciele przygotowani przez Panią Ludmiłę Zahorodną - nauczycielkę z Gimnazjum w Żyrzynie, prezentujący bardzo trudne utwory wokalne. Trójka naszych reprezentantów: Justyna Grzelak, Klaudia Polak i Patryk Chorbot potwierdziła, że Gmina Żyrzyn, to prawdziwa kuźnia talentów.

Z przyjemnością patrzyliśmy na występy naszych sołtysów w konkursach sprawnościowych. Zawsze są świetnie przygotowani, lecz brakuje im troszeczkę szczęścia, aby zwyciężać. Życzymy im tych zwycięstw w przyszłych latach.

Naszym Paniom, które w tym roku nie otrzymały nagrody za wykonane stoisko serdecznie gratulujemy sukcesu. Nie zawsze nagrody są najważniejsze, lecz dobra zabawa, duża oglądalność i ciepłe słowa widzów, czasami dają więcej radości niż laurki. O tym, że stoisko było atrakcyjne, niech świadczy nasza galeria zdjęć.

Z całego serca dziękujemy Pani Poseł Małgosi Sadurskiej, która nie tylko nas doceniła, ale także wykazała się ogromnym poczuciem humoru przyłączając się do zabawy.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy nas odwiedzili i świetnie się z nami bawili.

Do zobaczenia za rok na dożynkach powiatowych, a jeszcze wcześniej, bo 15 września br. na dożynkach wojewódzkich w Wisznicach, na które się wybieramy i serdecznie zapraszamy.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Uchwały podatkowe i wzory deklaracji podatkowych
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015