Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
16.11.2017
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Żyrzyn
16.11.2017
Zaproszenie na spotkanie w sprawie procedury zmiany Studium i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego
16.11.2017
Zaproszenie na Powiatowy Dzień Kultury
16.11.2017
Szkolenia dla osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia finansowego na rozwój działalności gospodarczej
16.11.2017
Przypomnienie o obowiązku dokonania spisu zwierząt
16.11.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 6 listopada 2017 r.
10.11.2017
Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego
10.11.2017
Regulamin konkursu plasycznego "Anioły Bożego Narodzenia"
6.11.2017
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Żyrzynie
31.10.2017
Galeria fotografii: Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej poległym podczas II Wojny Światowej mieszkańcom Borysowa
27.10.2017
Galeria fotografii: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
27.10.2017
Informacja o żłobkach w Gminie Żyrzyn
27.10.2017
Wydarzenia: warsztaty florystyczne
27.10.2017
Informacja o projekcie: "Rozwój placówek wsparcia dziennego dzieci i młodzieży gmin wiejskich Powiatu Puławskiego"

Piknik Rodzinny w Kotlinach

W niedzielę 19 sierpnia 2012 w Kotlinach z daleka słychać było głośne i radosne odgłosy zabawy. Na placu koło świetlicy wiejskiej trwał Piknik Rodzinny, na którym zgromadzili się niemal wszyscy mieszkańcy Kotlin.

- Zaledwie trzy dni wcześniej otrzymaliśmy decyzję o zarejestrowaniu naszego stowarzyszenia Edukacja Rozwój Aktywność - "ERA Kotlin". Postanowiliśmy uczcić ten fakt, organizując Pierwszy Piknik Rodzinny. Ponieważ, jedynym możliwym terminem okazał się 19 sierpnia, musieliśmy się sprężyć gdyż czasu było niewiele - mówi prezes stowarzyszenia Mirosław Skrzypiec.

Na szczęście mieszkańcy Kotlin nie zawiedli i po raz kolejny udowodnili, że mimo trudności finansowych i przeciwności wspólnymi siłami, dzięki zaangażowaniu i współpracy, można osiągnąć dużo. Dzięki ogromnej pracy członków stowarzyszenia, strażaków i pań z koła gospodyń mieszkańcy Kotlin, którzy zjawili się w tak licznym gronie, mogli miło spędzić niedzielne popołudnie.

Wielkie grillowanie, pieczenie kiełbasek przy ognisku, rozgrywki sportowe oraz zabawy dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

- Ponieważ nasza świetlica nie jest w pełni wyposażona musieliśmy postarać się o zapewnienie atrakcji dla dzieci. Na szczęście, udało nam się nawiązać współpracę z Centrum Edukacji Innowacyjnej w Puławach, które zapewniło materiały potrzebne do zorganizowania zabaw i konkursów dla najmłodszych - mówi wice prezes stowarzyszenia Iga Maciak, która czuwała nad koordynacją zabaw dla dzieci.

Każdy miał okazję wziąć udział w zawodach drużynowych, zabawach z chustą animacyjną, malowaniu patykiem, kręceniu hula - hop czy konkursie na najdalej latający samolot. Nie lada wyzwaniem okazał się bieg w workach, w którym uczestniczyli nie tylko mali milusińscy ale także rodzice. Największym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy - każdy chciał się przeobrazić w kotka Hello Kitty, strasznego lwa czy przemiłego pieska. Niemałą atrakcją był też mecz siatkówki "juniorzy" kontra "seniorzy". Zabawa była super!!!

Panie z koła gospodyń w Kotlinach, umiliły czas oczekiwania na pieczone ziemniaczki swoim znakomitym koncertem. Wspaniałe głosy przyciągnęły uwagę wszystkich zgromadzonych i już po chwili wszyscy od najmłodszych do najstarszych jak zahipnotyzowani wsłuchiwali się w słowa przepięknych pieśni ludowych, nagradzając występ gromkimi brawami.

Strażacy nie chcieli być gorsi i też dali popis swoich możliwości, organizując książkową akcję pożarniczą. Nie tylko dzieci ale też starsi uczestnicy Pikniku byli zachwyceni pokazem gaszenia ognia a przede wszystkim profesjonalizmem naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Naszą skromną imprezę swoją obecnością zaszczycili Radni z Gminy Żyrzyn - Pan Wojciech Olszak oraz Pan Jarosław Kozłowski z małżonką Iwoną - dyrektor gimnazjum w Żyrzynie. Serdecznie dziękujemy, że odpowiedzieli państwo na nasze zaproszenie.

Bezpłatny udział w Pikniku Rodzinnym nie byłby możliwy gdyby nie lokalni sponsorzy - Koło Gospodyń, Ochotnicza Straż Pożarna w Kotlinach oraz stowarzyszenie Edukacja Rozwój Aktywność - "ERA Kotlin".

Nagrody dla dzieci ufundowało Centrum Edukacji Innowacyjnej w Puławach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Pikniku - Paniom za przepyszne wypieki, Panom za soczyste kiełbaski z grilla, a myśliwym z Koła Łowieckiego Debra za słuszny kawał dzika z rożna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pikniku.

Organizatorzy

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Wzory deklaracji podatkowych na 2015 rok
Wzory deklaracji podatkowych
na 2016 i 2017 rok
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015