Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
16.11.2017
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Żyrzyn
16.11.2017
Zaproszenie na spotkanie w sprawie procedury zmiany Studium i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego
16.11.2017
Zaproszenie na Powiatowy Dzień Kultury
16.11.2017
Szkolenia dla osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia finansowego na rozwój działalności gospodarczej
16.11.2017
Przypomnienie o obowiązku dokonania spisu zwierząt
16.11.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 6 listopada 2017 r.
10.11.2017
Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego
10.11.2017
Regulamin konkursu plasycznego "Anioły Bożego Narodzenia"
6.11.2017
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Żyrzynie
31.10.2017
Galeria fotografii: Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej poległym podczas II Wojny Światowej mieszkańcom Borysowa
27.10.2017
Galeria fotografii: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
27.10.2017
Informacja o żłobkach w Gminie Żyrzyn
27.10.2017
Wydarzenia: warsztaty florystyczne
27.10.2017
Informacja o projekcie: "Rozwój placówek wsparcia dziennego dzieci i młodzieży gmin wiejskich Powiatu Puławskiego"

Festyn w Osinach z okazji Dnia Dziecka

"Razem weselej" - takie hasło przyświecało tegorocznej zabawie z okazji Dnia Dziecka, którą zorganizowała Szkoła Podstawowa w Osinach oraz Stowarzyszenie Wspólne Dobro Wsi Osiny. I trzeba przyznać, że ta inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę. Zabawa była przednia, a ilość atrakcji przygotowanych dla najmłodszych mieszkańców Osin była przeogromna.

Tegoroczny festyn rozpoczęło przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci ze szkoły w Osinach pt. "Czerwone Kapturki". Burza oklasków na zakończenie występu była najlepszą recenzją tego spektaklu. Dzieci zaprezentowały naprawdę wysoki poziom umiejętności artystycznych. A po przedstawieniu rozpoczęło się istne szaleństwo. Zabawę prowadzili dwaj klowni - Gacek i Pimpek. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach sprawnościowych, artystycznych a także logicznych. Nie lada atrakcją były bezpłatne dla dzieci - zjeżdżalnia, trampolina oraz zamek z piłkami dla najmłodszych. Całość oferty ubogacił kącik plastyczny, gdzie niemal wszystkie dzieci mogły pomalować sobie twarze i zrobić zmywalne tatuaże. Kolejną atrakcją imprezy były konie, które woziły uczestników festynu po specjalnie wyznaczonym terenie. Na wysokości zadania stanęli też osińscy strażacy, którzy zaprezentowali wszystkim zgromadzonym niecodzienny pokaz akcji gaśniczej z zastosowaniem najnowocześniejszego wozu, który dzięki staraniom gminy, sołtysa oraz samych osińskich strażaków, wzbogacił niedawno OSP w Osinach. Tradycyjnie już festyn zakończył mecz piłki nożnej, w którym zmierzyli się przedstawiciele Stowarzyszenia Wspólne Dobro Wsi Osiny z reprezentacją szkoły, w której zagrali uczniowie dowodzeni przez nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Zająca i dyrektora szkoły Sławomira Seredyna. W trakcie zabawy nie zabrakło też wspólnego grillowania, a swoją twórczością chwalili się przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury i Sztuki Ludowej w Osinach.

- Cieszy mnie bardzo, że już po raz kolejny udało się zintegrować całą społeczność Osin i wspólnie zorganizowaliśmy tę imprezę. To, że była tak udana, to zasługa wielu ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w projekt - podkreślał w rozmowie z nami Sławomir Seredyn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Osinach.

Tak duża i ciekawa impreza - całkowicie bezpłatna dla wszystkich uczestników nie byłaby możliwa, gdyby nie jej główny sponsor - GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Rembelszczyźnie. Spółka ta była już sponsorem wyprawek szkolnych dla dzieci klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Osinach w poprzednim roku szkolnym. W tym roku kolejne pierwszaki otrzymają od Gaz-Systemu wyprawki na rok szkolny 2011/2012. GAZ-SYSTEM S.A. sponsorował również nagrody dla zwycięzców Turnieju Szachowego w Osinach, a teraz ufundował atrakcje dla dzieci na Sportowym Festynie z okazji Dnia Dziecka. Swoje dorzucili też inni ludzie dobrej woli, m.in. firma Materne Polska, żyrzyński oddział Banku Spółdzielczego w Cycowie, Spółdzielnia Mleczarska w Rykach, rada sołecka w Osinach i sklepy spożywczo-przemysłowe w Osinach - p. Zbigniewa i Beaty Skruszeńców oraz Andrzeja Wiejaka. Swój wkład w imprezę miała też Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Żyrzynie. A dzieci opuszczające osiński festyn uśmiechnięte i uradowane najczęściej pytały, czy za rok znów odbędzie podobna impreza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festynu.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Wzory deklaracji podatkowych na 2015 rok
Wzory deklaracji podatkowych
na 2016 i 2017 rok
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015