Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
22.2.2018
Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na przebudowę i modernizację budynku dawnej szkoły na świetlicę środowiskową w miejscowości Żerdź
21.2.2018
Wyjaśnienia do specyfikacji istotnych warunków zamówienia w przetargu nieograniczonym na przebudowę i modernizację budynku dawnej szkoły na świetlicę środowiskową w miejscowości Żerdź
14.2.2018
Konsultacje społeczne dotyczące "Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Żyrzyn"
8.2.2018
Przetarg nieograniczony na przebudowę i modernizację budynku dawnej szkoły na świetlicę środowiskową w miejscowości Żerdź
8.2.2017
Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na przebudowę drogi gminnej nr 107444L na odcinku od km 0+000,00 do km 0+900,00 w miejscowości Kośmin
17.1.2018
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 28 grudnia 2017 r.

II Zimowy Turniej Szachowy dla dzieci (22 stycznia 2011)

Prawie 50 zawodników stanęło na starcie II Zimowego Szachowego Turnieju dla dzieci, który w pierwszą sobotę ferii został rozegrany w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Osinach. W tym roku do Osin przyjechali zawodnicy niemal z całej Polski. Nie zabrakło młodych szachistów z Lublina, Hrubieszowa, Radomia, Międzyrzeca Podlaskiego, a nawet Suwałk i Gdańska. Tak silna obsada turnieju sprawiła, że jego poziom był niezwykle wysoki. Młodzi szachiści rywalizowali systemem szwajcarskim. Emocji było ogrom, a w turnieju zwyciężyli faworyci. W kategorii do lat 16 zwyciężyła puławianka Antonia Góra, w kategorii do lat 13 najlepsza okazała się Dominika Węgrzyniak z Międzyrzeca Podlaskiego, zaś w kategorii do lat 10 triumfował Jakub Sprawka z KSz Drakon Lublin.

- Od ponad roku w naszej szkole realizowany jest projekt unijny "Szkoły równych szans w Gminie Żyrzyn". W ramach tego projektu uczniowie uczą się m.in. gry w szachy. Turnieje szachowe organizowane w pierwszą sobotę ferii zimowych są okazją do sprawdzenia umiejętności uczniów szkoły - podkreślał w rozmowie z nami Sławomir Seredyn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Osinach.

- Chcę serdecznie pogratulować organizatorom i szkole, że już po raz drugi udało jej się zorganizować ten turniej. Cieszy udział zawodników reprezentujących także sąsiednie województwa. To wielka promocja naszej gminy i okazja do podzielenia się tym, co wartościowe z innymi - dodaje Andrzej Bujek, wójt gminy Żyrzyn.

Spośród reprezentantów gospodarzy - szkoły w Osinach - najwyższe miejsce w turnieju zajął Mateusz Kapusta, który wygrał 4 spośród 7 partii. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy, a zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez sponsorów turnieju. Głównym była firma Gaz-system, która przekazała niezwykle cenne zestawy gier planszowych oraz atrakcyjne upominki dla zwycięzców poszczególnych kategorii. Pozostałe nagrody ufundował powiat puławski, K.S. Awans Żyrzyn oraz Rada Rodziców SP w Osinach. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.